Helen Weir


Helen Young Weir z Airdrie w hrabstwie Lanarkshire. Kim była tajemnicza szkocka kobieta o bardzo bogatym i barwnym życiorysie? Jak wpłynęła na decyzje Jana Jaworskiego, podczas jego pobytu w Szkocji, jak potoczyły się ich losy po wojnie?

Foto: Helen Young Weir z Airdrie u boku Jana Jaworskiego, Moffat Mills Szkocja 1945 r.

Będzie to jeden z najciekawszych i najbardziej osobistych wpisów na blogu pod setką. Dotyczy pewnej Polsko-Szkockiej relacji – ponadczasowej więzi przyjaźni, która zainspirowała powstanie tego wpisu.

Tym razem opowiem Wam o życiu, emocjach i związkach, w niezwykle trudnym czasie II Wojny Światowej. Wojna to nie tylko krwawe bitwy i boje, wielcy generałowie, to też historie zwykłych ludzi na tle politycznych wydarzeń tamtych czasów

Świadectwo przyjaźni Polsko-Szkockiej z Forfar, adresowane do gen. S. Maczka, Szkocja 1940-1942 r.

Czy Jan Jaworski wrócił po zakończeniu II Wojny Światowej do Szkocji, aby pozostawić u Helen swój depozyt? Kim była dla Jana Jaworskiego Helen Young Weir z Airdrie?

Wpis ten dedykuje szkockiej rodzinie Weir z Airdrie, a w szczególności Helen i Robercie Weir, których dzieje przeszłości pozostawiły namacalne świadectwa przyjaźni Polsko-Szkockiej z czasów II Wojny Światowej. 


Niesamowita historia z gatunku Hunting History już na bloguczytaj

© pod100.pl