Patroni / Reklamy

Witaj!

Od 2015 roku prowadzę, na terenie Beneluxu, aktywność upamiętniającą czyny 1-ej Polskiej Dywizji Pancernej pod dowództwem Generała Stanisława Maczka.

We wrześniu 2020, założyłem własny portal internetowy oraz stronę fanpage na Facebooku o nazwie “pod setką” #Pod100, gdzie opisuję wojenne losy swojego przodka z 1PDPanc.


Na moim blogu znajdziesz artykuły związane z historią i szeroko rozumianą tematyką II-ej Wojny Światowej. Skupiam się na tematach związanych z oddziałami technicznymi 1PDPanc. O kompanii warsztatowej – czytaj
Odnajdziesz tu ciekawe miejsca, niezwykłe historie, dokumenty i rezultaty przeprowadzonych badań, których celem było rozwikłanie tajemnic z czasów II-ej Wojny Światowej. Badam archiwa, odszukuję depozyty i stare dokumenty. Szukam miejsc z przeszłości, które pozostawili po sobie żołnierze spod skrzydeł “czarnej dywizji” gen. Maczka.


Pomagam innym w badaniu i odnajdywaniu zapomnianych historii 1 Dywizji Panc.

Publikuję stare dokumenty, mapy i fotografie. Czasami piszę również o aktualnych wydarzeniach upamiętniających historię 1PDPanc., w których aktywnie uczestniczę (Francja, Belgia i Holandia).


Patroni

Honorowym patronem projektu “pod setką” oraz podróży do przeszłości z Hunting History jest Maczek Memorial Breda – MMB

Projekt Pod100© i Hunting History© mają na celu promowanie historii oręża
1 Dywizji Pancernej, której najważniejszym miejscem pamięci i kultu jest holenderska Breda, a w niej nowo powstały Memoriał Generała Stanisława Maczka. Autor projektu oraz Memoriał gen. Maczka w Bredzie nawiązali współpracę o charakterze non-profit w celu upowszechniania i kultywowania wiedzy o 1PDPanc.


Inni patroni mojej działalności “pod setką”

Jeśli interesuje Cię mój projekt i chciałbyś przyczynić się do jego dalszego rozwoju oraz odkrywania kolejnych tajemnic historii, skontaktuj się ze mną. 


Reklamy

Zapraszam również firmy i instytucje do współpracy ze mną!

Autor – Tobiasz Siotor

    © pod100.pl